jump to navigation

Kinorežisors Deivids Linčs. Oktobris 24, 2009

Posted by meditācija in Uncategorized.
trackback

Deivids Linčs uzņems filmu par Bītlu guru / kinokino.lv / 20.11.2009

Režisors Deivids Linčs veidos filmu par grupas The Beatles meditācijas guru Mahariši Maheš Jogi, un jau decembrī dosies uz Indiju, lai sāktu filmas uzņemšanu, raksta NME.

Mahariši kļuva slavens sešdesmitajos gados, kad daudzu mūziķu, to vidū arī The beatles devās uz viņa meditācijas mācībām Rišikešā, Indijā. Vēlāk šī pieredze atspoguļojās vairākās grupas dziesmās, tostarp “Sexy Sadie” un Džona Lenona dziesmas “Jealous Guy” agrīnajā versijā.

“Tā nebūs tā saucamā Deivida Linča filma, patiešām; tā būs par Mahariši un zināšanām, ko viņš ir devis,” sacīja Linčs. “Tajā būs daudz abstrakciju. Mēs jau decembrī braucam uz Indiju, lai sāktu uzņemt Indijas daļu,” teica režisors.

Linčs arī piebilda, ka tā būs drīzāk dokumentāla filma, taču neapstiprināja, vai tajā būs redzams arī kāds no vēl dzīvajiem bītlu dalībniekiem.

“Domāju, ka filma iederēsies dokumentālajā lauciņā. Nedomāju, ka filma būs “runājošo galvu” stilā, taču mēs grasāmies intervēt visai daudz cilvēku. Es ceru, ka Indijā mēs intervēsim 97 gadus vecu vīru, kurš kopā ar Mahariši ir bijis jau no pirmsākumiem, un dabūsim stāstus no laikiem, kas nav tik labi dokumentēti,” stāsta Linčs.

Deivids Linčs šajā grāmatā paver jaunu skatu uz metodēm, kā notvert idejas un tās attīstīt.

Linčs dalās pieredzē, ko guvis, pateicoties transcendentālajai meditācijai. “Ķerot lielo zivi” būs atklāsme ikvienam un jo īpaši palīdzēs cilvēkiem, kas meklē iespēju attīstīt savu radošo garu.

Šī grāmata, kas sniedz negaidītu baudījumu, ir tāda kā atslēga uz neizdibināmo. Linčs, patīkamā kārtā nebūdams didaktisks, toties izteikdamies skaidri, [..] apcer attiecības starp transcendentālo meditāciju un savu darbu un tādējādi paver durvis – vai vismaz spraugu – uz līdz šim neizdibināmajiem savas iztēles noslēpumiem.
The Boston Globe

Esmu praktizējis transcendentālo meditāciju vairāk nekā trīsdesmit gadu. Tā ir mainījusi manu dzīvi, manu pasauli. Es tāds neesmu vienīgais. Šo tehniku praktizē un par tās sniegto gandarījumu priecājas miljoniem cilvēku — neatkarīgi no vecuma, reliģiskās piederības vai dzīvesveida.
Deivids Linčs David Lynch Foundation mājaslapā .

Idejas ir kā zivis.
Ja vēlies noķert mazās zivis, vari palikt seklumā. Ja vēlies noķert lielās zivis, tev jādodas dziļāk.
Dziļumā zivis ir spēcīgākas un tīrākas. Tās ir milzīgas un abstraktas. Un ļoti skaistas.
Es meklēju noteiktu zivju sugu, kas man ir svarīga, tādu, ko var pārveidot kinofilmā. Taču apakšā peld visādas zivis. Tur ir zivis uzņēmējdarbībai, zivis sportam. Tur ir zivis it visam.
It viss un jebkas, kas ir lieta, nāk no visdziļākā līmeņa. Mūsdienu fizikā šo līmeni dēvē par vienoto lauku. Jo plašāks tavs prāts — tava apziņa —, jo dziļāk tu dodies šajā pirmsākumā un jo lielāku zivi tu vari noķert.
Trīsdesmit trīs gadu vingrināšanās transcendentālajā meditācijā ir bijusi ļoti nozīmīga manam darbam kino un gleznošanā, kā arī visām citām dzīves jomām. Man tas bija veids, kā ienirt dziļāk, meklējot lielās zivis. Šajā grāmatā vēlos jums uzticēt daļu no piedzīvotā.No angļu valodas tulkojis Mārtiņš Pomahs.

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: