jump to navigation

ТM Tehnika – atveseļo smadzenes. augusts 10, 2010

Posted by meditācija in Uncategorized.
trackback

Smadzenēs ir dažādi apgabali, kas saistīti ar redzi, dzirdi, domāšanu, emocijām, darbību, lēmumu pieņemšanu, plānošanu utt. Kad smadzenes ir veselas, visi šie apgabali darbojas kopā, „integrēti”. Visas ienākošās informācijas novērtēšanas pamatloma ir pieres daivām. Šī smadzeņu daļa no ārienes tieši nesaņem nekādu informāciju: tā tikai apvieno visu to, kas ienāca caur uztveres orgāniem. Pieres daivas līdzinās diriģentam, kurš savāc dažadus talantus un apvieno tos brīniškīgajā muzikālajā darbā. Stress neļauj pieres daivām attīstīties. Stresu izraisa arī alkoholisms un narkomānija, smaga psiholoģiska atmosfēra ģimenē un pat nepareizi ēšanas paradumi utt. Bet kad cilvēka smadzeņu daivas neattīstās, viņš dzīvo primitīvu dzīvi. Viņs nevar plānot, viņa pasaule ir vienkāršota, rodas neelastīga domāšana: „Vai nu tu esi ar mani, vai pret mani” un tml.

Piemēram, paņemsim alkoholu. Alkoholisms iznīcina smadzeņu šūnas un izjauc saikni ar pieres daivām. Tāpēc, ja jūs skolas gados mēdzat iedzert, tas ir visļaunākais no visa, ko vien jūs varat izdarīt savām smadzenēm – un savai dzīvei. Jo pirmajos 20 dzīves gados rodas saiknes starp smadzenes šunām, attīstās smadzeņu produktivitāte un pieaug informācijas apstrādes ātrums un TM ir unikāla savā spējā „trenēt” smadzeņu pieres daivas: tā padara smadzenes daudz veselīgākas un spējīgākas funkcionēt kā viens vesels.

Pētījumi liecina, ka divu-trīs mēnešu ilgu nodarbību laikā mēs sākam aizvien vairāk un vairāk novērot šo sakārtotību, tā „ieplūst” ikdienas darbībā. Cilvēks aizvien skaidrāk novērtē situāciju, aizvien vairāk priecājas par dzīvi un viņa darbība sāk kļūt spontāni pareiza.

No intervijas ar Dr. Trevisu

http://www.excellenceinaction.globalgoodnews.com/2009/09-dec/dec4.html

http://www.tm-information.de/nachrichtendienst/Nachrichtendienst13.htm

html http: //www.tm.org.ua/ru/benefits-brain.html

http://www.huffingtonpost.com/jeanne-ball/keeping-your-prefrontal-c_b_679290.html?ref=email_share

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: