jump to navigation

Atmiņās par „kluso Bītlu” Oktobris 26, 2011

Posted by meditācija in Uncategorized.
trackback

Slavenibas-pret-vezi-6

„The Beatles” grupā Džons Lenons skaitījās ciniskais intelektuālis; Pols Makartnijs – nopietnais romantiķis; Ringo Stars – mierīgais; Džordžs Harisons – klusais. Bet tieši Harisona singls izvirzījās topa pirmās vietās pēc tā, kad 1970. gadā grupa izjuka.

george-harrison-maharishi-mahesh-yogi

Mēs esam pateicīgi Džordžam par viņa ietekmi uz mūsu interesi pret meditāciju. Jo tieši viņa aizraušanās ar senajām indiešu tradīcijām atveda „Beatles” pie tikšanās ar Mahariši Maheš Jogi un transtendentālās meditācijas apgūšanas.

Šī tikšanās ielika pamatus Džordža meditācijas praksē uz visu dzīvi kā arī tiekšanos pēc augstāka apziņas stāvokļa, kas kļuva par neatņemamu viņa dzīves sastāvdaļu gan personīgajā, gan profesionālajā dzīvē. Un nav šaubu, ka tas atstāja ietekmi uz viņa mūziku.

1992. gadā Džordžs noorganizēja labdarības koncertu karaliskajā Albert-Hallē Londonā ar Mahariši atbalstu kolektīvās apziņas paaugstināšanai. Džordžu iedvesmoja arī Mahariši mācība par senajām vēdiskajām zināšanām „Ajūrvēda”, kurā viņš aktīvi iesaistījās.

George-Harrison-Living-in-the-Material-World.jpg

„Katrs kaut ko meklē.. Bet mums nav nepieciešams meklēt kur pagadās: viss ir šeit, iekš mums pašiem”, – teica Džordžs Harisons 1974. gadā Londonas press-konferencē. „Un pavisam nav nozīmes, kas tu biji pirms tam: karalis vai „bītls”. Nozīme ir tikai tam, kas ir tevī iekšā”.

Džordža Harisona dienasgrāmatas fragmenti tiks iekļauti „Dzīve materiālā pasaulē: Džordžs Harisons” (Living in the Material World: George Harrison), kas tiks izlaista pārdošanā šī gada rudenī. Šāda informācija ir publicēta Contactmusic mājaslapā.

Grāmatas izlaišana datums tiks pielāgota tāda paša nosaukuma dokumentālās filmas prezentēšanai. Filmas režisors ir Martins Skopsēze. Viņš arī uzrakstīja grāmatai priekšvārdu.. Filmas uzņemšana režisoram prasīja aptuveni trīs gadus, pie tam paralēli Skorsēze filmēja „Slēgtā sala” ar Leonadro di Kaprio.

http://www.tm.org/blog/people/george-harrison/

http://www.dvdtalk.com/reviews/52641/george-harrison-living-in-the-material-world/

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=CS4h116s2EE

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: