jump to navigation

Vispasaules Miera Valsts premjerministra vizīte Latvijā Septembris 23, 2014

Posted by meditācija in Uncategorized.
trackback

Picture1Nesen Latviju apmeklēja slavenais zinātnieks Bevans Morriss, Vispasaules Miera Valsts premjerministrs, Aijovas štata Mahariši menedžmenta universitātes prezidents. Dr. Bevans Morriss ir arī vadītājs un starptautisko izglītības organizāciju un finanšu fondu administrācijas loceklis.

imagesPēc turnejas pa Latīņamerikas un Āfrikas valstīm Bevans Morriss ceļo pa Eiropu, dalās ar bagāto pozitīvo starptautisko pieredzi izglītības jomā, kas balstās apziņā, veselības aprūpes, rehabilitācijas jomās, zinātniskajiem panākumiem sirds-asinsvadu saslimšanu sfērā, pēctraumatiskā sindroma profilakses jomā utt.

Jau 1987. gada jūlijā viņš piedalījās komandā, kas demonstrēja Vienotā lauka tehnoloģiju — programmas ТМ-sidhi — «jogu lidojumi» Baltās mājas biroja ēkā un piesauca Kongresu pētīt potenciālu izglītības uzlabošanai un miera radīšanai uz zemes.

IMGP5074

IMGP5069

Daudzus gadus zinātnieki pierādīja doto piedāvājumu efektivitāti. Un jau NATO sammitā, kas notika Čikāgā 2012. gadā, zinātnieki pārliecinoši piedāvāja izmantot šīs programmas «Apziņas tehnoloģijas», kuru pamats ir transcendentālā meditācija.<!–more–>

2013.gadā Pentagona militārā aģentūra piešķīra 200000 $ izpētei par transcendentālās meditācijas ietekmi uz karavīriem.

Mahariši menedžmenta universitātes pētnieciskais institūts sadarbībā ar Sandjego Veterānu lietu ministrijas medicīnas centru saņēma no ASV Aizsardzības ministrijas 2,4 miljonu dolāru grantu, lai pētītu transcendentālās meditācijas tehnikas ietekmi uz kara veterānu pēctraumatiskā stresa traucējumiem.

Ņujorkas zinātņu akadēmija savā tīmekļa vietnē (2014. g. janvāris) iepazīstinājusi ar jaunākajiem pētījumiem neiroloģijas jomā — Frederika Treivisa zinātnisko darbu par transcendentālās apziņas pieredzi. Darbā atspoguļoti zinātniskie dati par meditācijas pieredzes ietekmi uz miegu, sapņiem un nomoda stāvokli (aktivitāti). Atzīmēts, ka transcendentālā meditācija var kļūt par cilvēka attīstības dzinēju. Tā ir emocionāla stabilitāte, trauksmainības pazemināšanās sarežģītu uzdevumu risināšanas laikā, veselības stabilizācija, garastāvokļa uzlabošanās utt.

Arī zinātniskie pētījumi pierāda: ja 1% iedzīvotāju meditē (jeb kvadrātsakne no 1% valsts iedzīvotāju pilda programmu ТМ-siddhi — «jogu lidojumus»), tad valsts kļūst nesagraujama. Samazinās karadarbība, pazeminās noziedzības līmenis, samazinās vardarbības gadījumi un nelaimes gadījumi, tiek novērota ekonomikas izaugsme.

Stabila miera radīšana ir visu nākamo paaudžu pamatmērķis.

Austrālijas pilsonis Bevans Morriss ir centrālais aktivitātes dzinējs šajā virzienā. Būdams vēdu zināšanu nesējs un pēdējo zinātnes sasniegumu izmantotājs, viņš konsekventi virza mūsdienīgus uzskatus uz daudziem dzīves aspektiem un dalās ar sasniegtajiem pozitīvajiem rezultātiem dažādās valstīs.

Latvijas vizītes ietvaros tika organizēta preses konference Rīgas Latviešu biedrības kluba zālē, kur Bevans Morriss uzskatāmi demonstrēja videomateriālus par transcendentālās meditācijas grupu prakses lietojuma efektu Lielbritānijas, Vācijas, ASV, 200 Latīņamerikas skolās. Pozitīvo rezultātu vidū var nosaukt atmiņas uzlabošanos skolēniem, akadēmisko sekmju līmeņa celšanos, kontakta uzlabošanos attiecībās ar pasniedzējiem. Aktīvi skolēnu apmācībā palīdz Deivida Linča fonds.

Bevans Morriss pastāstīja par transcendentālās meditācijas ieviešanas efektu Vācijas, Meksikas, Ekvadoras, Bolīvijas, Venecuēlas, Kolumbijas, Brazīlijas militārajās apakšvienībās. Jau tūkstošiem virsnieku praktizē transcendentālo meditāciju!

Sīkāk par Bevana Morrisa vizīti Latvijā drīz varēs redzēt Latvijas televīzijas dokumentālajā filmā. Kopš pagājušā gada beigām Bevans Morriss ir pabijis 49 pasaules valstīs un savām acīm redzējis panākumus, kas sasniegti, pateicoties transcendentālajai Meditācijai.

Preses konferences laikā tika prezentēta amerikāņu autora Džeka Forema grāmata «Transcendentālā meditācija» latviešu valodā. Atsauksmi par grāmatu uzrakstījis slavenais reanimatologs Pēteris Kļava, bet priekšvārdu — TM pasniedzēja Emīlija Jurjeva. Grāmata satur daudzu TM praktizētāju atsauksmes un zinātnisko pētījumu rezultātus.

B.Morriss vizītes ietvaros tikās ar Tieslietu ministrijas darbiniekiem, kas nodarbojas ar apcietināto rehabilitācijas un probācijas jautājumiem. Šīs tikšanās laikā tika demonstrēta filma par meditācijas izmantošanas pieredzi cietumos. Senegālā 1988. — 1990. gadā 11 tūkstošus ieslodzīto, arī 900 cietuma uzraugus apmācīja TM. Valsts vadība veica ļoti rūpīgus zinātniskos pētījumus. Un viņi pieredzēja milzīgas pārmaiņas šo cilvēku psiholoģijā un, pats galvenais, atgriešanās skaita samazināšanos pēc cietuma termiņa. Pieauga ieslodzīto pašcieņa, pazeminājās kriminālnoziegumu līmenis, kas izraisa cilvēku bojāeju cietumos, uzlabojās savstarpējās attiecības starp ieslodzītajiem un personālu, pazeminājās medicīniskās apkalpošanas izdevumi un radās daudz labvēlīgāku nosacījumu uzturēšanas iespēja cietumniekiem.

Mēs esam pateicīgi Bevanam Morrisam par Latvijas iedzīvotāju intereses piesaisti vēdu zināšanām un zinātniskajiem pētījumiem, kas veikti šajā jomā. Transcendentālā meditācija padara cilvēku efektīvāku, uzmanīgāku, radošāku ar katru jaunu dienu. Tā uztur labu veselību un harmonisku, mierpilnu dzīvi. Dzīves jēga ir attīstīties un gūt panākumus.

Pēc tam Bevans Morriss turpināja savu turneju Lietuvā, Polijā un Rumānijā.

Autors: Olga Golubeva, viena no tikšanās organizatoriem
Datums: 03.09.2014
Izdevums: Liesma
Rubrika: Novados un pilsētās

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: