jump to navigation

ANO gatavojas izziņot Jogas Dienu. novembris 6, 2014

Posted by meditācija in Uncategorized.
trackback

Indijas premjerministrs Narendra Modi savā runā ANO, 26.septembrī, Ņujorkā, piedāvāja 21.jūniju visā pasaulē atzīmēt kā  Starptautisko Jogas Dienu.  50 valstis, ieskaitot ASV, Kanādu un Ķīnu piekrita piedalīties dotās rezolūcijas projektā, kas tiks iesniegta ANO sekretariātā tuvākajā laikā.

modi17

Indija eksportē pasaulē seno jogas mākslu, kas ieņem centrālu vietu arī citās Āzijas lievalstīs. Projekta atbalstam par labu parakstījās arī Latīņamerikas giganti Brazīlija un Argentīna. Nesen piebiedrojās ASV un Kanāda. Ir gaidāma arī ES kā dalībnieku pievienošanās.ioga1

Rezolūcija ietver daudz veselīgāka dzīvesveida uzbūves plānu un izskaidrojošā darba veikšanu dotajā virzienā.

Komunicējot ar pasaules līderiem Modijs vienmēr uzsver jogas priekšrocību. Vakariņās Baltajā namā viņš piedāvāja Obamam pievērst uzmanību ne tikai diētai. Prezidents Obama pauda pauda apbrīnu par Modija “enerģiju un možumua”.

Modijs atzīmē, ka Joga tā ir dāvana cilvēcei. Joga iemieso prāta un ķermeņa vienotību; domas un darbības; savaldības un progresa; harmonijas starp cilvēku un dabu; pilnīga pieeja veselībai un labklājībai. Un runa ir ne tikai par fiziskajiem vingrinājumiem, bet par spēju atklāt sevī vienotības jūtas ar pašu sevi, ar pasauli un dabu.

ioga2Pie sava cilvēka ar augstu garīgumu imidža Modijs pievienoja vēl arī politisko zinātņu maģistra grādu Gudžaratas universitātē. Viņš satikās ar Mahariši Maheš Jogi, ar Transcendentālās Meditācijas tehnikas dibinātāju un tāpat praktizē ТМ. Tehniku ТМ izmanto arī citi lieli politiķi un biznesmeņi, piemēram, bijušais Anglijas ārlietu ministrs Viljams Heigs, amerikāņu mediju īpašniece Opra Vinfrija, vadošais pasaules  kinorežisors Martins Skorsēze un daudzi citi…

Vārds “joga” ir cēlies no sanskrita saknes jodž jeb judž, kam ir daudz jēdzienisku nozīmju: “aizjūgs”, “vingrinājums”, “apvaldīšana”, “savienojums”, “vienotība”, “saikne”, “harmonija”, “savienība” un tā tālāk. Pirmoreiz sastopams “Rig-vēdā” – senākajā no Indijas literatūras saglabātajiem pieminekļiem.

Pēdējā laikā ar terminu “JOGA” izprot vingrinājumu salikumu, kas ir lieliski atbalsta fizisko formu. Parādījās dažādi jogas virzieni (skolas), kas nosprauda sava priekšā dažādus mērķus.4

Bet vairākas tūkstošgades atpakaļ, kad radās Joga, kā viena no Ajūvēdas sastāvdaļām, tās mērķis bija pilnīgs citāds. Jogu uzskatīja par mākslu būt laimīgam, veselam gan savā dvēselē, gan ķermenī.  

Tiem, kas nodarbojas ar Jogu fiziskā līmenī, protams ir jāturpina,  bet ir arī jāsāk un jāturpina nodarboties ar Jogu arī citos līmeņos – prāta, intelektuālajā un sevis vērstās Transcendentālās apziņas  līmenī. Visos līmeņos Joga palīdzēs jums vispusēji attīstīties  ik katrā dzīves jomā.

Izmantotie avoti:
http://timesofindia.indiatimes.com/india/50-nations-

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: