jump to navigation

Svarīgs secinājums: Amerikāņu Sirds Asociācija rekomendē TM asinsspiediena pazemināšanai janvāris 21, 2015

Posted by meditācija in Uncategorized.
trackback

images (1)

Nesen Amerikāņu Kardioloģijas Asociācija (AKA) uzstājās ar svarīgu paziņojumu par to, ka Transcendentālā Meditācija ir efektīva augsta asinsspiediena pazemināšanā un vienīgā meditācijas tehnika, kas demonstrē šo efektu.

No slēdziena: “Daudzu negatīvu vai jauktu rezultātu un pieejamo pētījumu trūkuma dēļ, visas pārējās meditācijas tehnikas (ieskaitot ”stresa pazemināšanu uz apzinātības pamata” (Mindfulness – Based Stress Reduction) saņēma”Klase III” tipa rekomendācijas, lietderīgu rezultātu nav, pierādījumu līmenis ”C” , nav iesakāmas klīniskajā praksē, asinsspiediena pazemināšanas mērķiem”.

Ziņojumā tāpat tiek ziņots par to, ka asinsspiediena pazeminājumam ar Transcendentālās Meditācijas prakses palīdzību seko nozīmīgs mirstības, infarktu un insultu līmeņa samazinājums.

Paziņojumu noslēdz secinājumu par to, ka alternatīvās pieejas, ieskaitot Transcendentālo Meditāciju, ir iesakāms izskatīt visu cilvēku ārstēšanas plānos, kuru asinsspiediens pārsniedz 120/80.

.*Brook RD et al., Beyond Medications and Diet: Alternative Approaches to Lowering Blood Pressure. A Scientific Statement from the American Heart Association. Hypertension, 61:00, April 2013.

Dr. Roberta Šnaidera komentāri, R.S., M.D., F.A.C.C.

schneider_-_headshot-c

Kaut arī AKA slēdziens skan pietiekami konservatīvi – kas, parasti, raksturo AKA un citas medicīniskās padomes, īpaši attiecībā uz avangardiskām terapeitiskajām pieejām – īpaši svarīgs ir fakts, ka AKA nonāca pie secinājuma par to, ka tikai Transcendentālā Meditācija ir efektīva asinsspiediena pazemināšanā un, ka citas meditācijas un relaksācijas tehnikas nesniedz efektu un nav iesakāmas. Turklāt, AKA slēdzienā tiek ziņots, ka ilgstoša TM prakse sekmē medicīniskās palīdzības nepieciešamības pazemināšanos pacientiem ar sirds-asinsvadu saslimšanām. Tas tāpat netika atklāts jebkādu citu uzvedības iejaukšanos gadījumā.

  • AHA Scientific Statement

Beyond Medications and Diet: Alternative Approaches to Lowering Blood Pressure

 

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: