jump to navigation

Ajūrvēdas īpatnība ir individuāla pilnīga pieeja ķermeņa un apziņas veselībai. marts 17, 2017

Posted by meditācija in Uncategorized.
trackback

Pēc Latvijas Valsts Universitātes aicinājuma Latviju nesen apmeklēja Ajūrvēdiskās klīnikas Bad-Ems (Vācija) dibinātājs un vadītājs, augstu godājamais doktors Lorans Pīrcs. Viņš uzstājās ar lekciju ikgadējā Latvijas universitātes zinātniskajā konferencē par Integratīvās Medicīnas jautājumiem. Oficiālā atklāšanas ceremonija notika Akadēmiskajā dabaszinātņu centrā.

1975.gadā doktors Pīrcs  pabeidza Hamburgas Universitāti, bet 1984. saņēma filozofijas doktora grādu psiholoģijas jomā. 1977.gadā viņš ieguva Transcendentālās meditācijas tehnikas pasniedzēja statusu. Kopš 1985.gada nodarbojās ar Mahariši Ajūrvēdas apguvi un guva lielus panākumus šajā jomā. Šodien, līdzās darbam klīnikā, viņš regulāri lasa lekcijas medicīnas profesionāļiem un plašai publikai,ir uzrakstījis daudz grāmatu.

Ajūrvēdas īpatnība, viņaprāt, tā ir individuāla pilnīga pieeja ķermeņa un apziņas veselībai.

Vairākus tūkstošus gadu atpakaļ viedo mērķis bija tādas sabiedrības radīšana, kas ir brīva no slimībām un dzīvo harmonijā ar apkārtējo vidi. Tikai tad, kad cilvēki iemācījās apzināties šo gudrību savā personīgajā apziņā, Riši, “redzošie”, sāka rakstīt tekstus, kas tiek lasīti gadsimtu gaitā. Nozīmīga Ajūrvēdas daļa tūkstošgažu laikā tika saglabāta atsevišķās ģimenes tradīcijās. Bet kopaina tika sašķelta un parādījās tās apjoma un dziļuma zaudējuma draudi.

Projekts “Vēda un zinātne”, ko Mahariši Maheš Jogi uzsāka 1970.gadu beigās sapulcināja  kopā Austrumu un Rietumu zinātniekus un mediķu. Pēc vairākiem darba gadiem izdevās apkopot iepriekš atdalītās daļas un atgriezt apziņai tās sākotnējo jēgu.

Tā radās pilnībā atjaunotā Ajūrvēda – kas augstā līmenī tiek praktizēta visā pasaulē.

Latvijā Lorans Pīrcs apmeklēja vairākus Ajūrvēdas kabinetus Jūrmalā, kā arī satikās ar meditējošajiem Nesatricināmās Latvijas izglītības centrā.

Siltajā atmosfērā doktors Lorans Pīrcs – 2006.gada pasaules labākais ajūrvēdas ārsts, pastāstīja par Atveseļošanās un Akadēmisko Ajūrvēdas Centru Bad Ems.

1993.gada sākumā Klīnikas štats sastādīja tikai 9 speciālistus. Pašlaik to ir vairāk kā 90 un pieprasījums pēc viņu pakalpojumiem tikai pieaug. Pilsētas mērs ļoti lepojas ar klīniku un vienmēr palīdz. Lorans Pīrcs aicināja gribētājus no Latvijas izzināt un apgūt ajūrvēdas procedūru tehnikas Vācijā, Bad-Ems. Viņš atzīmēja, ka  mūsu valstī interese pret Ajūrvēdu ir ļoti augsta, ieskaitot akadēmiskos viedokļus. Tāpat, iedzīvotāji un, it īpaši, jaunatne pārvalda angļu un ar krievu valodas. Pēc apmācības tiek piedāvāta prakse un iespēja pastrādāt lieliskajā klīnikā upes Lan krastā. Mahariši Ajūrvēdas klīnika Bad Ems atrodas viesnīcas “Hecker`s Grand”  – barokko stila pils imperatoriskajā spārnā.

Iekšā valda četru un pieczvaigžņu komforts. Te, Nassau rezervāta vidū, ir vairākkārt viesojies Gēte un Kaizers Vilhelms I. Tāpat, šeit uzkrāja spēkus Žaks Offenbahs, Dostojevskis un Rihards Vāgners un Krievijas ķeizara galma pārstāvji.

Klīnika ir populāra Vācijā. 40%  gadījumu ārstēšanās kursu iziet vācieši, 30% sastāda angļu valodā runājošie un 30% krievvalodīgie no bijušās Savienības valstīm un Krievijas.

Apgūstot Ajūrvēdas noslēpumus augstākajā līmenī, varētu atvērt tādu pašu Klīniku Latvijā. Doktors Pīrcs ar prieku atbalstītu to un palīdzētu organizācijas jautājumos.

Jebkura ajūrvēdas terapija sākas ar sīku medicīnisko izmeklēšanu un pulsa diagnostiku, jūsu  slimības analīzi, individuālo vēsturi un saslimšanas cēloņiem. Klasiskā Ajūrvēdas ārstēšana – tā ir posmsecīga un sistemātiska to tauku-šķīstošo metabolisma atlieku un ekoloģisko toksīnu izskalošana no organisma, kas nevar tikt izvadīti ar tradicionālo attīrīšanas metožu palīdzību.

Ajūrvēdas centru Bad-Ems valsts ir atzinusi par privātklīniku, tai ir liels skaits apbalvojumu un, protams, daudz pateicību no atpūtniekiem.

Noslēgumā viņš sniedza pāris veselības uzturēšanas padomus, kas derēs ikkatram. Izrādās tas ir ļoti vienkārši. Tikai pieturoties pie noteiktas diētu un dienas režīma jūs jau uzlabosiet savu pašsajūtu. Jāceļās ir agri, brokastīs labāk ēst putru ar riekstiem un augļiem. Pusdienas jāietur dienas vidū, kad spīd saule, tad gremošanas process noris visaktīvāk . Vakariņās –  kaut kas viegls, tās nevar būt olas, gaļa, jogurts vai siers – vislabāk dārzeņu zupa. Nevajag lietot uzkodas starp ēdienreizēm un, protams, nevajag pārēsties,ēst vajag tikai tad, kad rodas bada sajūta. Ja jums gadījušās vēlās vakariņas, no rīta dzeram tikai ingvera tēju. Nelietojiet pienu kopā ar sālītu barību un nesildiet medu vairāk par 40 grādiem. Ir labi dienas gaitā dzert karstu ūdeni, kas vārīts 20 minūtes, tāds ūdens attīra organismu. 10 šādas diētas dienas un jūs pamanīsiet vieglumu organismā.

No rīta ir labi tīrīt mēli, jo tieši uz tās uzkrājas toksīni, tāpat, lieliska ir masāža ar siltu sezama eļļu, duša, meditācija –  un jūsu diena būs veiksmīga un pilna enerģijas. Un, protams, vingrošana – jogas asanas un elpošanas vingrinājumi. Ja jums nav laika, dariet to kaut vai ik pārdienas.

http://lotharpirc.com/

http://www.ayurveda-badems.de/

http://internationalayurvedacongress.com/

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: