jump to navigation

par TM

1422481339020

10 fakti, ko jums vajadzētu zināt par TM:

1. Vienkārši: Transcendentālās Meditācijas tehnika ir vienkārša, bez nekādas garīgās piepūles   process ilgst 15-20 minūtes    divas reizes dienā, mierīgi un ērti sēžot krēslā ar aizvērtām acīm.

2. Viegli apgūstama: Transcendentālās Meditācijas metodes ir viegli apgūstamas ikvienam .

3. Tūlītēji rezultāti: TM tehnika dod tūlītējas priekšrocības, kas laika gaitā vēl pieaug. Tā atstāj pozitīvo ietekmi uz prātu, ķermeni un attiecībām, kas ir pārbaudīts simtiem pētījumos, ko veica medicīnas augstskolās un publicēts vairāk nekā 350 zinātniskos žurnālos.

4. Neticība par tās vajadzību? TM tehnika nerada pārliecību. Patiesībā, Jūs varat būt pilnīgi skeptiski, taču tehnika joprojām paliks efektīva.

5. Smadzeņu darbības uzlabošana: Pētījumi liecina, ka TM tehnika attīsta smadzeņu darbību, palielinot radošo domāšanu un uzlabo lēmumu pieņemšanas un problēmu risināšanas prasmes.

6.Tas nav dzīvesstils: TM tehnika nav reliģija, filozofija, tā nekādā vaidā neizmaina jūsu dzīvesveidu.

7. Mazina stresu un pazemina augsto asinsspiedienu: Medicīnas institūta (National Institutes of Health) finansētā izpēte liecina, ka TM tehnika ir visefektīvākā prakse, lai samazinātu spriedzi un ar stresu saistītos traucējumus, kā arī pazemina  paaugstināto asinsspiedienu, augsto holesterīna līmeni un aterosklerozi.

8. Unikāla: TM tehnika atšķiras no cita veida meditācijas ar praksi un rezultātiem. Tehnika atšķiras ar savu dabiskumu, notiek bez piepūlas un ar efektivitāti.

9. Sistemātiskas nodarbības: TM tehnika apmāca sertificēti pasniedzēji ar sistemātiska kursa personalizētu apmācību un ietver plašu pārraudzību un atbalstu, nodrošinot, ka visi apmācāmie gūst maksimālu labumu.

10 .Bezpeļņas organizācija: TM tehnika tiek apmācīta no nodokļiem atbrīvotā izglītības organizācijā. Organizācijas mērķis ir attīstīt indivīdu, samazināt negatīvo ietekmi no stresa un nodrošināt progresu visās sabiedrības jomās.

Septiņas pakāpes TM apmācībā

Transcendentālo meditāciju var iemācīties, apgūstot septiņu pakāpju kursu jebkurā no 1500 TM centriem, kuri atrodas visās pasaules malās. Šie centri tiek saukti par Apskaidrības ēras galvaspilsētām.

Kursā ir iekļautas divas lekcijas, kuras sniedz nepieciešamās zināšanas, lai sāktu apmācību, un turpmāko četru dienu laikā tiek novadīta instruktāža, apmēram divu stundu garumā katru dienu.

Shēma ir šāda:

Pirmā pakāpe – ievadlekcija

Pirmā pakāpe ir publiska lekcija, ievads TM programmā, atklāj jums tās iespējas, kuras jūs iegūstat no regulārajām TM nodarbībām. Lekcijas garums ir apmēram 60 minūtes un tajā tiek iekļauti:

Otrā pakāpe – sagatavošanas lekcija

Tā arī ir publiska lekcija, tajā tie skatīti TM darbības mehānismi. 90 minūtēs tiek skatīti šādi jautājumi:

Trešā pakāpe – intervija

Trešā pakāpe – tā ir personīga intervija ar pieredzējušu TM skolotāju. Šīs intervijas laikā var uzdot jebkādus jautājumus un norunāt laiku individuālajai apmācībai. Intervija ilgst apmēram 15 minūtes.

Ceturtā pakāpe – TM personīgās apmācības

Ceturtā pakāpe – tā ir TM prakses apmācība, kura notiek aci pret aci ar pieredzējušu TM skolotāju. Šeit jūs iemācīsieties nodarboties ar TM. Šo apmācību ilgums ir apmēram 90 minūtes.

Piektā pakāpe – pārbaudes semināra pirmā diena

Piektā pakāpe – pirmais no semināru sērijas, kurš ilgst trīs dienas. Tas notiek nākošajā dienā pēc apmācībām, lai atgādinātu TM tehnikas mehāniku, novērtētu jūsu prakses pareizību. Uz semināru nāk visi, kuri tika apmācīti iepriekšējā dienā. Tas ilgst 90 minūtes.

Sestā pakāpe – pārbaudes semināra otrā diena

Sestā pakāpe tiek novadīta otrajā dienā pēc personīgām apmācībām, lai atbildētu uz jautājumiem, kuri jums radās, lai nostiprinātu TM nodarbību pareizību un apspriestu, kā stabilizēt TM praksi. Ilgst apmēram 90 minūtes.

Septītā pakāpe – pārbaudes semināra trešā diena

Septītā pakāpe tiek novadīta trešajā dienā pēc personīgās apmācības, lai varētu sniegt atbildes uz jautājumiem, kuri var rasties, noteikt, vai jūs pareizi meditējat, sniegt TM programmas redzējumu – cilvēka potenciāla pilnīga attīstīšana augstākajos apziņas stāvokļos. Tas aizņem apmēram 90 minūtes.

Paplašinātā programma

Pēc TM apmācību septiņām pakāpēm ir iespēja piedalīties vispusīgā un nepārtrauktā programmā, kura ir pieejama katram, kurš meditē. Programmā tiek iekļauta personīgā pārbaude, kura nodrošina turpmāko nodarbību pareizību, paplašinātā tipa lekcijas, semināri, kursi dzīvesvietā un tamlīdzīgi.

Septiņas pakāpes un paplašinātā programma pastāvīgi tiek piedāvātas TM centros daudzās ASV pilsētās. ( Ja vēlaties uzzināt lekciju sarakstu un apmācības iespējām savā dzīvesvietā, sazinieties ar tuvāko TM centru, kura telefona numuru jūs atradīsiet telefona grāmatas „ Transcendentālā meditācija ” baltajās lapaspusēs).

Divi nepieciešamie nosacījumi apmācībām

1) Laiks. Jums jāatrod laiks, lai iemācītos TM. Tas nozīmē, ka  turpmāko četru dienu laikā jāapgūst  4. – 7. apmācību pakāpe.

Ievadlekciju un sagatavošanas lekciju, kā arī personīgo interviju jūs varat apmeklēt jums izdevīgā laikā. Toties četras tiešās apmācības dienas jums jāapmeklē vajadzīgajā secībā četru turpmāko dienu laikā. Ja, piemēram, jūs zināt, ka vienā no četrām dienām jūs nebūsiet pilsētā, labāk pagaidīt nākamo kursu, lai jūs varētu apmeklēt visas lekcijas vajadzīgajā secībā.

2) Maksa par kursu.

TM programma atrodas Vispasaules plāna izpildu Padomes – nekomerciālas , no nodokļiem atbrīvotās izglītojošas organizācijas – aizgādībā.

Ar maksu saistītie jautājumi tie izrunāti pirmās personīgās instruktāžas laikā, tā ir paredzēta algas izmaksai skolotājiem un organizācijas administratīvajiem tēriņiem.

TM apmācības cenu visā pasaulē skaita apmēram ½ no iedzīvotāju vidējās algas valstī.

TM_vacija

 


Dziļa atpūta, kuru sniedz TM, ļauj jums atbrīvoties no stresa un saspīlējuma, nodrošina dinamisku un produktīvu darbību. TM nebeidzas pats ar sevi – tieši otrādi tā ir tikai gatavošanās ikdienas darbībai.


Mums jāzina, kā attīstīt prāta spējas, lai tas paliktu skaidrs un mierīgs; kā izmantot tā potenciālu pilnībā, neskatoties uz mūsdienu dzīves jezgu.

TM Latvijā

Vēdiskās zinātnes “MAHARIŠI” Universitāte

Reģistrācijas numurs 50008010901

Darbības mērķi – Sniegt sabiedrībai zināšanas “VĒDISKĀS ZINĀTNES” jomās, tās teorētiskos un praktiskos aspektus ar nolūku: pilnīga prāta un apziņas attīstīšana; veselības uzlabošana un slimības profilakse; mājokļu izbūve un rekonstrukcija saskaņā ar Dabas likumu.

Adrese: Rīga, Staraja Rusas iela 12-10

Tālr./fakss: 67618364

Ofis:   Smilšu 3, Rīga,

Latvijā ar TM ir apmācīti vairāk kā 10 tūkst. cilvēku, lidojošo jogu (TM-sidhi) ir vairāk kā 100.

Meditācijas apmācības – ar ko sākt?

Sāciet ar bezmaksas ievadlekcijas apmeklējumu par transcendentālās meditācijas tehniku vai kontaktējaties ar mums pa tālruni 29497362 vai pa e-pastu tm-olga@inbox.lv.

Mēs ar prieku atbildēsim uz Jūsu jautājumiem.

Ja pēc ievadlekcijas apmeklējuma Jūs pieņemāt lēmumu veikt apmācību, tad ir nepieciešamas atvēlēt laiku 2 stundas dienā 4 dienu garumā un apmaksāt apmācibas kursus.

Sīkāku informāciju skatīt :   http://tmlatvija.wordpress.com/

Maharishi Mahesh Yogi

Mahariši Maheš Jogi (1917-2008) transcendentālās meditācijas dibinātājs

Savas dzīves pirmsākumos Mahariši mācījās fiziku un ķīmiju Allahabadas universitātē. Paralēli mācībām viņš interesējās arī par garīgo skolotāju zināšanām un kļuva par pēcteci skolotājam Guru Dev Brahamanda Sarasvati.

Pēc divpadsmit gadus ilgā apmācībā pie Sarasvati, Mahariši kļuva par tā tuvāko skolnieku, un pēc apmācību beigšanas viņš nolēma nošķirties Himalajos. Pēc divu gadu vientulības viņš pievērsās cilvēkiem. Sāka lasa lekcijas un iznāk arī viņa pirmā grāmata „Himalaju gaismas bāka” (). Tajā Mahariši mēģināja aprakstīt kā caur transcendentālo meditāciju atdzimst Vēdiskās kultūras Svēto Rakstu jēga.

 

Pēc ceļojuma pa Singapūru un Havajsalām, 1959. gadā viņš atbrauc uz Kaliforniju, kur sāk apmācīt transcendentālās meditācijas tehniku un atver patstāvīgi darbojošos centru. Apmāca jaunus transcendentālās meditācijas skolotājus, 1965. gadā viņš jau bija sagatavojis ap desmit tūkstošiem jaunu skolotāju. Neapstrīdams nopelns šī indiešu guru ir tas, kaviņam izdevās sistematizēt vēdisko literatūru, kas vairākus gadsimtus nebija saskaņota.

http://www.maharishi-programmes.globalgoodnews.com/publications/books.html

Bez tā viņš pavēra potenciālu tādām mūsdienās populārām mācībām kā Ajūrveda – tradicionālā indiešu medicīna, kuras pirmsākumi aizsākās līdz ar vēdiskās atklāsmes periodu.

Mahariši darbība tika atzīta arī zinātnes aprindās. Tā rezultātā ir atklāta Starptautiskā Mahariši universitāte. Šīs jaunās zinātnes mērķis ir izmantot transcendentālās meditācijas labumu un priekšrocības visu dzīves darbības veidu uzplaukumam.

http://www.goldendome.org http://www.mum.edu

TM tehniku  praktizē  vairāk nekā 6 miljoni cilvēki, to starp pazīstami zinātnes un mākslas darbinieki, biznesa un politikas pārstāvji.

Pasaulē ik katru 5 minūšu laikā tiek apmācīts 1 cilvēks.

“Dieva valstība ir tevī”  

Atsauksmes Transcendentālā Meditācija

David Lynch

Tā ir mainījusi manu dzīvi, manu pasauli. Es tāds neesmu vienīgais. Šo tehniku praktizē un par tās sniegto gandarījumu daudzi  miljoni cilvēku – neatkarīgi no vecuma, reliģiskās piederības vai dzīvesveida.”

Martin Scorsese

„ Grūti izteikt vārdos to efektu, kā tā ir ietekmējusi manu dzīvi. Varu vien minēt dažus vārdus: mierīgums, skaidrs prāts, psiholoģiskā stabilitāte un dažkārt atklāsme. Tas tiešām darbojas.” Es gribu izteikt savu atbalstu un piekrišanu šīm pūlēm, tās iekļauj palīdzību bērniem, veterāniem un visiem, kam ir nepieciešama palīdzība, lai ar TM cīnītos pret stresu,”

Alejandro González Iñárritu

“Birdman” ir unikāla filma un Injarritu vienmēr lūdz pastāstīt, kā pie viņa atnāca šī ideja. Viņš skaidro, ka ideja atnāca pie viņa meditācijas laikā, kuru viņš praktizē, lai labāk iepazītu savu iekšējo balsi. Meditācija ir kā personīgais ierocis.

Beatles

“Bītli” apguva Transcendentālo Meditāciju pie paša Mahariši Maheš Jogi. Mahariši Maheš Jogi pēc izglītības ir fiziķis. Viņš ir slavens visā pasaulē ar to, ka atklāja senās Vēdu zināšanas plašam cilvēku lokam un darīja to katram cilvēkam saprotamā veidā, neatkarīgi no nacionalitātes, kultūras un konfesijas. Viņš sistematizēja vēdisko literatūru  un lika apziņas izpētes pamatus.

George Harrison

„Katrs kaut ko meklē.. Bet mums nav nepieciešams meklēt kur pagadās: viss ir šeit, iekš mums pašiem”, …„Un pavisam nav nozīmes, kas tu biji pirms tam: karalis vai „bītls”. Nozīme ir tikai tam, kas ir tevī iekšā”.

James Paul McCartney   Ringo Starr

Šodien Pols Makartnijs un Ringo Stars aktīvi iesaistās  Deivida Linča Fonda iniciatīvas uzturēšanā “Par izglītību, kas balstīta uz apziņu, un par mieru visā pasaulē” lai apmācītu vienu miljonu bērnu. ” Tā ir dāvana uz visu dzīvi, kaut kas, pie kā jūs varat vērsties jebkurā brīdī”. – Pols Makartnijs (Paul McCartney).

James McCartney’s

“ТМ spēlē milzīgu lomu manā dzīvē, arī mana tēva un citu ”Beatles” dalībnieku dzīvē. Es meditēju regulāri – divas reizes dienā – un atklāju vēl četras inovatīvas TM tehnikas.  Es uzskatu, ka tikai  30 minūtes ТМ tehnikas atsvaidzina mani un rodas sajūta, it kā es būtu gulējis vairākas stundas”!…”Es esmu izstrādājis sev noteiktu režīmu, kuru cenšos ievērot savā ikdienas dzīvē un kura daļa ir arī veselīga ēšana un regulāri fiziskie vingrinājumi”.

 Sean Lennon

“Man Transcendentālā Meditācija  ir zinātniska  metode,kas ļauj vērst prātu uz iekšieni un  padarīt jebkuru savu daļu daudz aktīvāku. Tas ir vingrinājums un tas darbojas. Tas man palīdz. Mēs pieņemam daudz lēmumu mūsu zemapziņā. Tā mums automātiski saka priekšā nesmēķēt, neēst kaitīgus produktus  un vēl daudz ko labu”.

MOBY

«Kad beidzot iepazinos ar transcendentālo meditāciju, mani pārsteidza tās vienkāršība. Tā ir vienkārša prakse, kas nomierina prātu. Iepriekš nekas cits nav man tik labi palīdzējis. Pie tam tas neprasa lielas pūles un kā ļoti slinka persona es to spēju novērtēt»

Clint Eastwood

„Es domāju tas ir ļoti jauki, ka daudzi cilvēki nodarbojas ar Transсendentālo meditāciju katru dienu, gadu no gada. Domāju, ka es zinu, ko viņi jūt un kāpēc katru dienu tērē savu laiku meditācijai, tāpēc, ka tas padara viņus enerģiskus, līdzsvarotākus un spējīgākus izaugsmei.”

James Eugene «Jim» Carrey

“Lēmumi, kurus mēs pieņemam pašlaik, balstās mīlestībā un bailēs. Daudzi no mums ir izvēlējušies šo ceļu baiļu dēļ, kuras slēpuši praktisko vajadzību aizsegā. To, ko mēs patiešām vēlamies saņemt no dzīves, mēs pat baidāmies lūgt Visumam. Es varu kalpot par pierādījumu tam, ka baidīties uzsākt kaut ko jaunu nekad nav par  vēlu. Un ja Visums nesniedz jums vēlamo tieši tagad, tas tikai tāpēc, ka tas ir pārāk aizņemts izpildot jūsu pasūtījumu”

Hugh Michael Jackman

Reāla dzīves atslēga man ir meditācija, tā mainīja manu dzīvi. Divas reizes dienā TM dod man enerģiju un spēku. Man patīk dzenbudisma filozofija, bet nekas nemainīja manu skatījumu uz dzīvi, kā transcendentālā medītāja. Viņa padara mani mierīgu un laimīgu, un tas ir labi, jo tā dod man mieru diezgan haotiskajā dzīve!

Orlando Bloom

“Pateicīgs meditācijai un tās sistēmai, kas slēpjas aiz tās, par to, ka tā palīdzēja izvairīties no pašiznīcināšanās ceļa uz kura nokļūst daudzas citas Holivudas zvaigznes praktisku pieeju meditācijai un ir padarījis to par daļu no savas dzīves, kas dod viņam spēkus un palīdz rast dvēseles mieru.”

Joaquim Chissano

Viņš apguva Transcendentālo Meditāciju 1992.gadā, pēc tam iemācīja to savai ģimenei, pēc tam – savas valdības ministriem, bet pēc tam padarīja to par oficiālu prasību visiem karadienestā iesaucamajiem un policijas darbiniekiem.

Modi’s

Modijs atzīmē, ka Joga tā ir dāvana cilvēcei. Joga iemieso prāta un ķermeņa vienotību; domas un darbības; savaldības un progresa; harmonijas starp cilvēku un dabu; pilnīga pieeja veselībai un labklājībai. Un runa ir ne tikai par fiziskajiem vingrinājumiem, bet par spēju atklāt sevī vienotības jūtas ar pašu sevi, ar pasauli un dabu. Viņš satikās ar Mahariši Maheš Jogi, ar Transcendentālās Meditācijas tehnikas dibinātāju un tāpat praktizē ТМ.

Oprah Winfrey

Viņas kalpotāji, kas arī ir apmācīti meditēt, palīdzēja sagatavot stundu garo raidījumu par meditējošiem cilvēkiem Fairfildā.Pēc kolektīvās meditācijas (20 min) Vinfrija pameta Zelta Domu, bet pārējās sievietes turpināja programmu TM sidhi, kas iekļauj jogu lidojumus… « atklāja, ka ТМ palīdzēja viņai satuvināties ar Dievu.» Meditēt viņa sāka pateicoties savam darbam, kad vienam no saviem raidījumiem viņa gatavoja sižetu par TM ieviešanu dažās problemātiskajās skolās.

Russell Brand

Kopš brīža, kad viņš apguva Transcendentālās Meditācijas tehniku Ferfildā, Aijovā, 2009.gadā, viņa dzīve ieguva negaidītu stabilitāti. Viņš vairāk nelieto narkotikas un jūtas tik laimīgs, kā nekad agrāk. Katru jaunu dienu Brends sāk ar meditācijas un jogas seansu. “Tas maina apziņu un patiešām ļoti palīdz, ja jums ir problēmas ar kaitīgajiem ieradumiem. Šī sajūta ir psiholoģijas caurstrāvota, tā ir lieliska un brīnišķīga un reāla”

Katy Perry

“Es sāku dienu ar Тranscendentālo Meditāciju. Tā palīdz man būt labā noskaņojumā. Es pamostos un, vienkārši, tieši gultā apsēžos uz kādām 20 minūtēm. Tas ir vienīgais laiks, kad mans prāts pilnībā atpūšas. Kad es guļu, mana zemapziņa ir ieslēgta, un kad es pamostos, tā ir pilnībā atmodināta”.

Latvijā dzīvojošo cilvēku atsauces par meditāciju

Ārste Egita Senakola

“Man bieži vaicā, ar ko šī meditācija atšķiras no citām. Atšķirība ir neirofizioloģijas līmenī. Ja gribu nokļūt Parīzē, varu iet kājām, braukt ar mašīnu vai lidot lidmašīnā. Bet varu iekāpt reaktīvajā lidmašīnā. Transcendentālā meditācija ir šī reaktīvā iespēja. Iedomāsimies ezeru. Pārvarot ūdens virsmas līniju, no laipas ielecam ūdenī – līdzīgi ir šajā meditācijā. Lai lēciens izdotos labāk, noder mantra. Tā dod leņķi, ļauj ienirt dziļāk. Ezeram ir pamats, tas atrodas dziļi. Transcedentējot tieku līdz tam.

No apzināta prāta līmeņa nokļūstu dziļi sevī – Tīrās apziņas mājoklī. To var dēvēt par Vienoto lauku vai Dievu, kā vien vēlas. Šādi savas personības potenciālu iespējams atvērt līdz bezgalībai.”

Turos pie savas mantras. Ārste Egita Senakola,

Autors: Ilze ZONNE
Izdevums: Māja

«Mēs vēlamies jūsu sabiedrību un dažādu nozaru vadītājus informēt par to, ko izglītībā, veselības aprūpē, biznesā, valsts pārvaldē un daudzās citās dzīves jomās var dot transcendentālā meditācija,» viesojoties Latvijā, sacīja Maikls Dilbeks, psiholoģijas doktors, starptautiski atzīts transcendentālās meditācijas un ar to saistīto zinātnisko pētījumu eksperts. «Transcendentālā meditācija palīdz noskaidrot prātu, uzturēt labu garīgo un fizisko līdzsvaru, uzlabot veselību, attiecības ar citiem cilvēkiem un dzīves kvalitāti kopumā.».
http://news.lv/Maja/2009/06/02/transcendentala-meditacija

Maratonistes Daces Linas intervijā Sportam Georgs Jermolajevsstāsta par skrējēja dzīvi supergarajās distancēs.

— Kā sevi psiholoģiski sagatavojat garajām distancēm?

 Ļoti patīk skriet Amerikā, jo tur Sri Chinmoy sacensības notiek citā formātā — augstākā garīgā plānā, kur pamatā ir transcendentāla meditācija. Pirms skrējiena dažas minūtes sportisti meditē, tā noskaņojot sevi garajam gabalam. Tā ir vārdos neaprakstāma enerģija, ko var gūt, lai veiksmīgi varētu skriet. Daži arī skrējiena laikā meditē. Meditatīvā stāvoklī sāpes nejūt. Garos gabalus skrienot, ir nepieciešama psiholoģiska sagatavotība, man tā ir meditācija. Ar šādu pieeju skrējieniem esmu pazīstams kopš deviņdesmitajiem gadiem, kad pirmo reizi devos pāri okeānam. Garīgā pasaule un sports — tās ir jāsavieno.

Arī Dievam par godu | Sporto.lv

prof. Andris Špats

Fizikas zinātnieka un senindiešu zinību guru (Skolotāja līmenis) sasniegušais Mahariši Maheš Joga māca, ka vienlaicīgi domājot (meditējot) cilvēku grupai, kolektīvā doma var ietekmēt plašu apkārtni. Apdzīvotās vietas var ietekmēt meditētāju skaits, kas lielāks par kvadrātsakne no 1% iedzīvotāju. Piemēram, ja pilsētā ir 250 000 iedzīvotāju, tad jau 50 vienu domu domājošie (transcendentālā meditācijā) spēs iespaidot šo sabiedrību. Veiktie eksperimenti ASV jau 70-os gados rādīja, ka tādejādi var pazemināt noziegumu līmeni pilsētā, tā esot samazināti agresiju draudi ap Izraēlu. Pēdējā gadu desmitā arī medicīnas zinātnieki pēta domu ietekmi uz cilvēkiem. Piemēram, medicīnas zinātņu doktors I.P.Neumivakins (Maskavā, KMA) raksta par “Mahariši efektu” sekojoši: “Ja vienlaicīgi meditē 7000 cilvēku, tad plašā apkārtnē izmainās apziņa, citu cilvēku uzvešanās – nav konfliktu, slepkavību, vardarbības, cilvēki kļūst iecietīgāki, utt.”. Esmu lasījis policijas ziņās, ka Dziesmu svētku laikā Rīgā ir mazāk huligānisku notikumu, bet pilnīgi novērojumi un korekta analīze Rīgā, Latvijā nav veikti       .http://www.spats.lv/2005/05/harmonizesim-apkartni-ar-dziesmu/

FOLLOW Bella Sardinija   Olita Supe

Transcendentālā meditācija māca, ka dzīve savā būtībā ir svētlaime, ka mēs savā būtībā esam svētlaimīgas būtnes, un ka caur meditāciju mēs saplūstam ar šo svētlaimīgo esības stāvokli. Transcendentālās meditācijas laikā kopā saplūst prāta dabiskā tieksme meklēt laimi ar mūsu būtībā jau iedzimto esošo laimi. To sauc arī par saknes laistīšanu (meditācijas process) un augļu baudīšana. /Mahāriši Mahēša Jogs/

Dievs ir visur. Ja tu viņu sauksi patiesi, viņš tev sevi atklās. Dievs tevi redz no sirds, nevis no ārpuses. Kad tu viņu iemācīsies redzēt, tu ieraudzīsi, ka viņš ir visur.  https://bellasardinija.com/page/2/?attachment_id=pbczzgfnsmn

 

Ināra Atteka.radiologs diagnosts

Ar transcendentālo meditāciju nodarbojos pus gadu. Ko man tas dod? Vispirms jau līdzsvarotību, vairāk sirdsmiera. Mazāk uztraucos par mazsvarīgām lietām. Un , lai cik tas nebūtu dīvaini, bieži vien izvēlos pareizo lēmumu pat īpaši nepiedomājot. Šajā laikā ir notikušas pozitīvas pārmaiņas manā privātbiznesā. Uzlabojusies sapratne ar klientiem, pēdējā laikā pratiski nav bijuši kašķīgi, neapmierināti pacienti. Likums, ka pozitīvais pievelk pozitīvo un negatīvais negatīvo, ir pilnībā pierādījies manā praksē. Tikko es uzvelkos, tā piesaistu kaut ko negatīvu. Praktiski nelietoju ne sedatīvus preparātus, ne miega līdzekļus. Ir uzlabojusies arī mana veselība, lai gan līdz pilnībai ir tālu. Pus gads, protams, ir pārāk īss laiks, lai būtu sasniegts ideālais stāvoklis. Katrā ziņā man patreiz ir vajadzīgs daudz īsāks laiks, lai atbrīvotos no kāda stresa, nekā agrāk. Iepriekš es dienām varēju “vārīties “ par kādu negāciju, nekādi nevarot no tās atbrīvoties. Tagad tas notiek ļoti ātri. Esmu iemācījusies pozitīvi reaģēt uz lietām, kuras sākotnēji šķiet man sliktas esam. Un paiet laiks, līdz pierādās, ka viss pavēršas man par labu. Pats galvenais, kas ar mani ir noticis, ir uzlabojušās attiecības un sapratne ar manu vistuvāko cilvēku, jo neesmu vairs tik kašķīga, kā agrāk, un pretī saņemu to pašu mīļumu un iecietību, ko dodu pati. Mana dzīves kvalitāte ir ievērojami uzlabojusies. Protu gūt prieku no vienkāršām lietām, kam agrāk nepievērsu uzmanību. Daudz biežāk izjūtu laimes sajūtu vienkārši tāpat vien. Spēju raidīt vairāk mīlestības saviem tuvākajiem. Man drīz būs 50, esmu ārste, un, lai cik tas kādam liktos dīvaini, ir sajūta, ka dzīve tikai sākas. Man pašai izbrīnu rada tas, ka ir ievērojami uzlabojusies mana intuīcija. Pat iepērkoties veikalā, es tīri intuitīvi nopērku tikai labas lietas, pat īpaši nepētot tās. Es vienkārši zinu, ka tas man ir vajadzīgs, un nākotnē tas apstiprinās. Ir viena lieta, kas mani apbēdina, lielākā daļa no maniem draugiem nespēj izprast meditācijas pozitīvo nozīmi, ne jau manis dēļ, bet viņu pašu dēļ, jo man gribās maniem draugiem dot to vislabāko. Bet katrs pats atrod ceļu uz savu iekšējo brīvību. Ar cieņu,  http://atteka.lv/

 

Tikai iedomājieties – visiem šiem cilvēkiem ir pamats būt laimīgiem savā dzīvē. Viņi ir gan bagāti, gan skaisti, gan sekmīgi… Viņi iekaro pielūdzēju sirdis, viņiem ir daudz draugu un sekotāju. Bet rodas jautājums …… Kāpēc viņi sāka meditēt?

Šādas publikācijas ar slavenajiem zinātniekiem, uzņēmējiem un citiem ekspertiem no Maharishi ir Vēdu Science pieteikumi aptver plašu tēmu loku un jomas, sociālās intereses, tostarp veselības, izglītības, uzņēmējdarbības un administrēšanas, rehabilitāciju un valdību.

http://tmlatvija.wordpress.com/

 maharishi-mahesh-yogi

A Record of Excellence

How does a small school in Iowa grow to merit international acclaim? Ashley Deans explains how in his clear, concise, compelling account of 20 years of unprecedented successes at Maharishi School of the Age of Enlightenment. | MORE

 

All Love Flows to the Self

The Upanishads are among the greatest works of wisdom known to man. The authors have presented the charming and profound stories found in the Upanishads. | MORE

 

Catching the Big Fish

In this rare work of public disclosure, film maker David Lynch describes his personal methods of capturing and working with ideas, and the immense creative benefits he has experienced from his thirty-two year commitment to practicing Transcendental Medita | MORE

 

Conversations with Maharishi

Maharishi Mahesh Yogi Speaks about Full Development of Human Consciousness | MORE

 

Enlightened Management

This bright and innovative book proposes a simple solution to the current “crisis of management”: improve the functioning of employees’ nervous systems through.| MORE

 

For a Blissful Baby

An indispensable guide filled with practical tips for expectant and new mothers. Includes diets, exercise.| MORE

 

Genetic Engineering: The Hazards

Dr. Fagan gives a brilliant analysis of the dangers of genetic engineering. He also explains why he is giving up his research to focus on the Maharishi Vedic Approach to HealthSM program. | MORE

 

Human Physiology – Expression of Veda

This groundbreaking work details the relationship between the 40 branches of the Vedic Literature and their corresponding parts in the human physiology. | MORE

 

Invincible Leadership

Dr. Harung builds on Maharishi Vedic PsychologySM and presents an innovative theory and practical solution which promotes the development of consciousness. | MORE

 

Learning the Sanskrit Alphabet

Dr. Thomas Egenes offers the most user-friendly Sanskrit learning package ever created, opening the door to the vast heritage of Vedic wisdom. | MORE

 

Living in Harmony

This coffee table styled booklet is a beautiful and stunning pictorial essay illustrating the concept of a Peace Community through photographs of Maharishi Vastu(R) homes in Iowa.| MORE

 

Maharishi Mahesh Yogi’s Transcendental Meditation

Here is an ideal introduction to the Maharishi Transcendental Meditation® program for your family, friends, and business associates. | MORE

 

Maharishi University of Management: Education for Enlightenment

Four years in the making, this stunning pictorial essay describes Maharishi’s foundational principles for achieving higher states of consciousness through an educational system that provides access to the unbounded creative potential of the brain combined | MORE

 

Manual for a Perfect Government

John Hagelin shows how the grand unification of modern science and ancient Vedic Science has profound implications for the science of governance, and provides practical public policies that harness the laws of nature to solve acute social problems and to | MORE

 

Perfect Blood Pressure Naturally

Dr. David Lovell-Smith has successfully treated hundreds of people with hypertension.| MORE

 

Permanent Peace

Robert Oates describes how a wireless technology that radiates waves of peace and harmony into the surrounding society, can eliminate terrorism and war. | MORE

 

Quantum Computing

Quantum Computing: The Vedic Fabric of the Digital Universe portrays the astounding bridge between two scientific world views| MORE

 

Self Recovery: Treating Addictions Using TM

This stimulating book looks at ways in which the Maharishi Transcendental Meditation® program and the Maharishi Vedic Approach to HealthSM program can help individuals afflicted with addictions.| MORE

 

Success from Within

Attorney Jay B. Marcus presents a vivid picture of the growing excitement about the Transcendental Meditation® program in the worldwide corporate culture. | MORE

 

Super Healthy Kids – A Parents Guide

All parents want the best for their children. Yet when faced with a sick child, it’s hard to know what to do. | MORE

 

The Complete Book of Yogic Flying

Dr. Craig Pearson’s highly anticipated book explains tells the complete story of Yogic Flying. | MORE

 

The Flow of Consciousness

Over the years, His Holiness Maharishi Mahesh Yogi recorded brilliant and inspiring lectures on the literary process. | MORE

 

The Neurophysiology of Enlightenment

Dr. Wallace published the first scientific research on the Maharishi Transcendental Meditation® program. Now, in The Neurophysiology of Enlightenment, he discusses the Unified Field. | MORE

 

The Physiology of Consciousness

Dr. Wallace assesses the current health care crisis in the United States, including the rise of stress-related disease, and the side-effects and spiraling costs of modern medicine. | MORE

 

The Resilient Warrior

This book written by a recovered PTSD veteran, convincingly argues that Transcendental Meditation should be offered to all veterans as an option. | MORE

 

The TM® Book: How to Enjoy the Rest of Your Life

The delightful best-seller, long a favorite for introducing the Transcendental Meditation program® to friends, is updated with 80 new pages covering the TM-Sidhi® program. | MORE

 

Total Heart Health

This ground breaking book reveals how leading risk factors for heart disease, can be successfully treated with The Total Heart Health Program. | MORE

 

TRANSCENDENCE: Healing and Transformation Through TM

Norman Rosenthal, M.D., is a distinguished clinical professor of psychiatry at Georgetown University Medical School. Dr. Rosenthal served for 20 years as a senior researcher at the National Institute of Mental Health. | MORE

 

Victory Before War

This book describes what causes terrorism, the folly of using preemptive attacks in the war on terrorism, and the principles that demonstrate the effectiveness of Maharishi’s Vedic defense.| MORE

Picture1

Advertisements
%d bloggers like this: