jump to navigation

Sports

Sportistu komanda un viņu treneri no Hārvardas 2009. gadā apguva Transcendentālo Meditāciju, ar mērķi, lai uzlabotu savus sporta rezultātus un mazinātu stresu. Tagad meditācija ir daļa no viņu profesionālās treniņu programmas. Komanda sastāv no pasaules mēroga sportistiem, pārstāvot 10 dažādas valstis. Tāpat tajā ir sportisti ar dažādām reliģijām: kristieši, ēbreji, musulmaņi un budisti.

Šajā video ir demonstrēts šīs fenomenālās komandas sniegums un tiek uzsvērts TM efekts. (mazinās stress, uztraukums, depresija, kā arī novērojumi individuālās efektivitātes uzlabošanā).

Tenis

ASV „Gada Nacionālā vidusskolu tenisa trenera” titulu saņēma treneris no Maharishi skolas

Transtendentālā meditācija palīdz sportā.

http://www.mum.edu/achievements/2009_01_11.html

Amerikas profesionālā tenisa asociācija piešķīra Maharishi skolas trenerim Lorencam Eiram „Gada Nacionālā vidusskolu tenisa trenera” titulu. L.Eirs ne tikai ir tenisa treneris, bet viņš ir arī viens no pasniedzējiem, šīs skolas dibinātājiem, un strādā šajā skolā jau no 1981. gada. L.Eirs pasniedza Maharishi radošās inteliģences zinātni, sanskritu un Mahariši ajūrvēdu, ieskaitot impulsu diagnozi.

Šis jaunais sasniegums ne tikai norāda uz veiksmīgu tenisa programmu šajā skolā L.Eira vadībā, bet parāda Transtendentālās Meditācijas un citu šīs skolas programmu ietekmējošo lomu panākumu sasniegšanā.

https://www.youtube.com/user/maharishischool#p/u/13/2bf6zF6rvaQ

Sports un meditācija 

Sports ir sacensības, uzvaras alkas, sports ir panākumi,  apbalvojums un aktivitāte.

Var teikt, ka visa mūsu dzīve sastāv no aktivitātes un atpūtas. Bet ja runājam par sportu, tad tikai savienojumā ar atpūtu un intelekta līmeņa celšanu, sports pilnveido visus cilvēka fiziskos un psiholoģiskos raksturojumus .

sportsUntitled

 

Zinātniskie pētījumi pierāda, ka izmantojot Tranctendentālo Meditāciju (TM) kā atpūtas pauzi, sportisti ātrāk pilnveido savas spējas, salīdzinot ar citām relaksācijas metodēm. Tā ir ļoti vienkārša un neprasa daudz laika.

Šajā šķietamajā miera stāvoklī, smadzenes strādā saskaņotāks, bet ķermenis saņem dziļu atpūtu. Šis relaksācijas efekts ir jūtams visas dienas garumā. Meditācija palīdz mazināt stresu un uzlabot uzmanību. Pateicoties tam uzlabojas spēles līmenis un samazinās vispārējais nemiers.

Amerikāņu tenisa profesionālis, kas pagātnē ieņēmis pirmo vietu tenisā, Džeimss Konnors (James Connors) , pat teicis, ka: ” Teniss ir par 95% psihiska spēle”.

Bet zviedru tenisists (Rune Borg ) Rūna Borgs (arī pasaules pirmā vieta) atzīmēja, ka:  “75 procentus tenisa spēles nosaka tas, kurš valda pār savu psihisko stāvokli, šim spēlētājam arī ir vairāk izredžu uzvarēt”.

Cik reižu mēs esam redzējuši, kā spēlētāja sliktā noskaņa sīkas  kļūdas bieži vien ļoti novērš viņu no spēles. Tāpēc neizbrīna, ka daži profesionāli sportisti sporta pasaulē vēršas pie dažādiem relaksācijas veidiem un pie šodien populārās Transcendentālās Meditācijas.

Daudzi TM pētījumi rāda, ka meditējošajiem ir ātrāka reakcija. Vidēji, tā ir par 20 līdz 30 milisekundēm ātrāka, nekā nemeditējošajiem.

Slavenais Artūrs Ešs (John Albert Kramer) viens no pirmajiem izmantoja meditācijas tehniku. Viņš prata pieradināt savu prātu nomierināties un skaidri novērtēt situāciju kortā. Teniss nav viegls sporta veids un, lai gūtu panākumus, nepieciešami dzelzs nervi.

Pašlaik arvien vairāk sportistu iekļauj savā dienas kārtībā ТМ programmu. Viņu starpā ir daudz slavenu sportistu – amerikāņu tenisists Dons Badžs (John Donald ), basketbolisti Lebro Džeimss, Kobijs Braijants, Maikls Džordans, Dereks Džeters, olimpiskā zelta ieguvējas volejbolistesa Mistija Meja-Treinora un Kerija Volša, futbola zvaigzne Rikijs Viljamss. Meditē Mičiganas basketbola komanda un daudzas citas komandas.

Par meditācijas labumiem ir izteikušās arī vairākas slavenības – izcilais sportists, amerikāņu futbola līgas simbols Džo Nemets (Joseph William ‘Joe’ Namath), profesionālais beisbolists Braijs Zito (Barry William Zito ), Martina Navratilova- čehiete ar amerikāņu pilsonību, pasaule pirmā raķete, kā arī viens izcilākajiem golfa spēlētājiem “Melnais bruņinieks”   Graijs Pleijers (Gary Player) un Džo Nemets – amerikāņu nacionālās līgas futbolists un publicists.

Basketbola zvaigzne  Bils Voltons – vēlāk NBC sporta komentētājs, saka, ka Transcendentālā meditācija – “ļauj viņam labāk spēlēt”.

Viens no labākajiem beisbolistiem Willie Stargell atzīmēja, ka pēc TM apmācības, viņš saņēma lielu enerģētisko grūdienu un uzlaboja savas iekšējās kontroles spējas.

Marks Banns, bijušais Austrālijas futbolists ļoti nopietni aizrāvās ar Ajūrvēdu un Transcendentālo Meditāciju. Viņš uzrakstīja grāmatu  “Vienkāršie un mūžīgie veselības un laimes  noslēpumi”, kas izlaista ASV un Eiropā.  Tiek gatavotas vēl divas viņa grāmatas no sērijas “Senās Gudrības mūsdienīgai veselības aprūpei”.

Niks Šulcs ( Nick Shultz) (1982.gada Deivisa kauss) vienmēr piedāvāja jaunajiem sportistiem apgūt ТМ meditāciju: ” Šī Programma vienmēr palīdzēs uzlabot jebkura tenisista spēli, palīdzēs atbrīvoties no psihotropajiem līdzekļiem un aizmigt bez miega zālēm”.

Daudzi sportisti saka, ka Transcendentālās Meditācijas zināšanas sniedz viņiem priekšrocības arī citās dzīves jomās. Bijušais amerikāņu beisbola komandas Filadelfija Filiss īpašnieks piedāvāja TM programmu arī spēlētāju sievām, atzīmējot, ka tas uzlabos vispārējo harmoniju ģimenē un spēlētāja rezultātus.

Internetā ir pieejams plašs slavenību saraksts, kas sastādīts uz viņu preses interviju un citu avotu bāzes. Protams, lielākoties,  tie ir šovbiznesa cilvēki, bet viņiem nav mazums problēmu un stresu. Vairāk kā 6 miljoni cilvēku no dažādām valstīm meditē. Simtiem skolu un kompāniju ir ieviesušas savā režīmā Transcendentālo Meditāciju.

Tā Aijovas štatā  (Mahariši skola) meditējošā skolas tenisu komanda  iekaro daudz godalgu. Tās treneris Lorenss Eirs ir nosaukts par labāko 2000.gada treneri. 2009.gadā viņš tika izvēlēts par ASV nacionālās izlases  (USPTA) treneri. Viņš saka -” Ar Transcendentālās Meditācijas palīdzību spēlētāji mācās dzīvot sportā, ātrāk atkopjas pēc kļūdām, viņi nesapīkst par tām un nenovēršas no spēles”.  Daudzas citas skolas arī ir vērsušās pie meditācijas. Pēc TM tehnikas ieviešanas treneris uzreiz pamana izmaiņas komandā, novēro vairāk miera un mērķtiecības. Treneri ir vienoti uzskatā, ka ТМ ir tenisa dzimtais brālis. Divas  meditācijas reizes dienā, no rīta un vakarā, ir liels atbalsts smagajās sporta sezonās un turnīros.

Stenfordā un citās universitātēs veiktie pētījumi rāda, ka TM izteikti samazina trauksmainību (stresa līmeni), atšķirībā no citām metodēm. ТМ palēnina novecošanas procesus, kas nozīmē, ka profesionālie sportisti priecēs mūs ilgāk, piedaloties turnīros un turpinot darbu jau treneru lomā.

Jebkurš pasaules sportists var apgūt TM tehniku, jo katrā pasaules valstī ir centri un instruktori.

2012.gada nogalē arī Latvijas pirmā rakete Ernests Gulbis apmācījās TM. Mēs, šo 2 gadu laikā jau redzam viņa rezultātus. Man patīk viņa komentāri intervijās -“Es saprotu, ka panākumi nāk caur sāpēm, mokām, smagiem treniņiem, regulāri ir jādara tas, ko negribi darīt. Ja gribi sasniegt augstāko rezultātu, tad tas viss ir jādara katru dienu, un nedrīkst apstāties. Suņa gadā es sapratu, ka tas viss man ir jādara”

Citā intervijā viņš atzīmē, ka viņam daudz kas vairs nekrīt uz nerviem nedz žurnālisti, nedz skatītāji, nedz fotogrāfi. Un lai kas arī neatrastos korta otrajā pusē svarīgākais ir viņa mīļākā spēle un bauda par savām spējām.

Pēc viņa piemēra ТМ apguva vēl pāris augsta  līmeņa sportisti. Pateicoties Transcendentālās Meditācijas milzīgajai popularitātei Eiropā un aiz okeāna, arī Latvijā arvien vairāk cilvēku izvēlas šo relaksācijas veidu. To starpā ir daudz studentu, tāpat  ārsti, biznesmeņi, skolotāji, pensionāri….

Latvijā ir apmācījušies vairāk nekā 10 tūkstoši cilvēku, bet Igaunijā vēl vairāk.

Nesen, par prieku latviešu lasītājiem, nāca klajā Džeka Forema (Jack Forem) amerikāņu bestsellera  par Transcendentālo Meditāciju tulkojums.  Tas ir labs ievads jebkuram, kas vēlas apgūt ТМ, bet tiem, kas praktizē, atgādinājums un milzīgā prakses lietderīguma apstiprinājums. Grāmatas prezentācija notika 2014.gada 19.jūnijā, Rīgas Latviešu biedrības kluba zālē,  preses konferences  laikā ar Mahariši menedžmenta Universitātes prezidentu (ASV, Aijovas štats) Bevanu Morrisu. Grāmatas priekšvārdus ir sarakstījis slavenais  ārsts-reanimatologs, zinātnieks un filozofs   Pēteris Kļava.

Nobeigumā uzsvēršu, ka Meditācija ir arī radošais klusums, kurā dzimst interesantas idejas, kas var palīdzēt gan  sportā, gan ikdienas dzīvē.

Advertisements

Komentāri»

No comments yet — be the first.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: